Księgowy Senior

4 weeks ago

Montgomery, Alabama, United States DocPlanner Full time

Opis firmy
DocPlanner to dynamiczna organizacja, która rozpoczęła swoją działalność jako niewielki start-up w Polsce. Obecnie jesteśmy liderami w branży, działając na czterech kontynentach i w trzynastu krajach. Nasza platforma to nie tylko źródło rzetelnych opinii o specjalistach, ale także dostawca innowacyjnego oprogramowania SaaS, które wspiera lekarzy w codziennych obowiązkach.

Opis stanowiska
W tej roli będziesz odpowiedzialny/a za:
- Zarządzanie saldami bilansowymi polskich spółek, w tym wprowadzanie zapisów księgowych, takich jak rozliczenia międzyokresowe, rezerwy oraz amortyzacja środków trwałych.
- Koordynowanie pracy młodszych księgowych, wspierając ich w codziennych zadaniach operacyjnych, takich jak przetwarzanie zapisów księgowych związanych z dostawcami i klientami.
- Współpracę z innymi działami w celu efektywnego zamknięcia miesiąca.
- Przeglądanie i zatwierdzanie zapisów księgowych, aby zapewnić zgodność z MSSF.
- Analizowanie różnic w bilansie oraz wspieranie lokalnego zespołu w zakresie raportowania miesięcznego.
- Przetwarzanie miesięcznych korekt księgowych, aby zapewnić dokładność informacji.
- Realizację zadań księgowych zgodnie z zasadami grupy oraz lokalnymi przepisami podatkowymi.
- Prowadzenie wdrożeń projektów finansowych i księgowych, w tym integrację nowych spółek z Hubem Księgowym.

Kwalifikacje
Idealny kandydat powinien posiadać:
- Wykształcenie wyższe w dziedzinie księgowości, administracji biznesowej lub ekonomii, preferowane dodatkowe kwalifikacje w postaci tytułu magistra lub certyfikatu księgowego.
- Ponad 5-letnie doświadczenie w finansach lub audycie w międzynarodowym środowisku.
- Biegłość w języku polskim i angielskim (B2+).
- Znajomość programów księgowych, w szczególności Oracle Netsuite oraz zaawansowana umiejętność obsługi Excela.
- Analityczne podejście do problemów oraz chęć do nauki i rozwoju.

Dodatkowe informacje
W tej roli będziesz raportować do menedżera zespołu księgowego. Oferujemy umowę o pracę oraz szereg benefitów, w tym opcje na akcje, dofinansowanie karty Multisport oraz ubezpieczenie medyczne. Stawiamy na rozwój pracowników, organizując szkolenia oraz wdrażając kulturę feedbacku.