Stageopdracht MBO Werktuigbouwkunde
Save this job and keep your search organized
Create a free account to save jobs, create alerts and return to this listing from your dashboard.
Stage | Mbo | SPECTO Aerospace | Amsterdam Lelystad Airport
De stageopdracht: Ontwikkeling van een Tilhulpmiddel binnen een logistiek en spuitproces
Ontwikkel jij een tilhulpmiddel voor ons logistieke en spuitproces voor onze afdelingen Logistics en Paint. Wij zoeken een MBO-stagiair die wil meewerken aan een praktische technische oplossing. Ga jij ons daar bij helpen?
Bij SPECTO Aerospace, een gecertificeerd luchtvaarttechnisch bedrijf gevestigd op Lelystad-Airport en op Business Park Aviolanda te Hoogerheide, repareren we hoogwaardige composiet onderdelen voor de internationale luchtvaart- en defensie-industrie. Met een team van ongeveer 60 collega's werken we hard aan onze toekomst. We zijn trots op ons vak en hebben allemaal hart voor de zaak. Samen gaan we voor het beste resultaat en helpen we elkaar waar nodig. Bij ons heerst een open en familiaire sfeer, waarbij onze kernwaardes gericht zijn op mensen.
De situatie
In het proces worden IDG’s op sommige momenten nog handmatig getild. Een IDG is een vliegtuiggenerator: een belangrijk onderdeel dat stroom levert in een vliegtuig en zorgvuldig behandeld moet worden. Binnen Logistiek en Paint hebben we behoefte om het tillen van de IDG (generator) tot een minimum te beperken. Deel van dat process is best makkelijk op te lossen met bestaande markt oplossingen maar met name tijdens het paint process is dat een stuk lastiger. We hebben de afgelopen jaren dit nog niet weten op te lossen en willen hiervoor graag een stagiar inzetten om het nu eens wel helemaal uit te werken.
Daarom zoeken wij jou als stagiair, die dit probleem goed wil onderzoeken en uitwerken tot een praktisch en maakbaar ontwerp.
Wat ga je doen?
Opdrachtomschrijving
Binnen het vliegtuig technisch bedrijf SPECTO Aerospace worden momenteel vliegtuig generatoren nog wel eens handmatig getild tijdens logistieke handelingen en het spuitproces. Dit brengt risico’s met zich mee op het gebied van veiligheid en ergonomie. De opdracht voor de stagiair is om een functioneel en technisch ontwerp te ontwikkelen waarmee handmatig tillen volledig wordt uitgesloten. Dit gebeurt door middel van analyse, interviews met medewerkers en het ontwerpen van een geschikte oplossing.
Doel van de opdracht
Het ontwikkelen van een praktisch toepasbare oplossing (hulpmiddel, constructie of mechanisme) waarmee:
Het handmatig tillen van een specifiek onderdeel volledig wordt geëlimineerd
De veiligheid en ergonomie worden verbeterd
De oplossing technisch uitvoerbaar en maakbaar is door het hele proces
Werkzaamheden
Je voert zelfstandig de volgende werkzaamheden uit:
1. Probleemanalyse
Observatie van het huidige proces
In kaart brengen van het tilmoment (gewicht, frequentie, werkwijze)
Identificeren van knelpunten en risico’s
2. Interviewfase
Opstellen van interviewvragen
Interviewen van betrokken medewerkers (operators, monteurs, leidinggevenden)
Vertalen van input naar eisen en wensen
3. Programma van Eisen (PvE)
Opstellen van functionele eisen
Opstellen van technische randvoorwaarden
Vastleggen van veiligheids- en ergonomie-eisen
4. Conceptontwikkeling
Bedenken van meerdere oplossingsrichtingen
Maken van schetsen en conceptmodellen
Afwegen en selecteren van het beste concept
5. 3D Ontwerp
Uitwerken van het gekozen concept in een 3D CAD-model
Toepassen van juiste materialen en constructieprincipes
Controleren op maakbaarheid
6. Detailtekeningen
Opstellen van productietekeningen
Maatvoering en toleranties toevoegen
Overzichts- en werktekeningen maken
7. Evaluatie en advies
Toetsen van het ontwerp aan het PvE
Eventueel verbeteren van het ontwerp
Opstellen van een implementatieadvies
Wat lever je op?
Aan het einde van je stage heb je een compleet technisch voorstel uitgewerkt. Je levert in ieder geval de volgende onderdelen op:
Probleemanalyse
Uitgewerkte interviews
Programma van Eisen
Conceptschetsen
3D CAD-model
Detail- en productietekeningen
Eindrapport met advies
Beoordelingscriteria
Je wordt beoordeeld op:
Mate van zelfstandigheid
Kwaliteit van analyse en interviews
Creativiteit en haalbaarheid van oplossinge